Velké Šachy - zapůjčení

Kód: 520
Neohodnoceno
600 Kč
K dispozici (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šachy neboli šach (z perského šáh, panovník) jsou desková hra pro dva hráče v dnešní soutěžní podobě zároveň považovaná i za odvětví sportu. Moderní forma vznikla v 15. století v jižní Evropě úpravou perské šachové hry šatrandž, následníka staré indické hry čaturanga. Šachy se hrají na šachovnici, čtvercové desce rozdělené na 8×8 polí střídavě černých a bílých. Na ní má každý hráč na počátku hry celkem šestnáct kamenů, osm pěšců a osm figur pěti druhů: krále, dámu, po dvou věžích, střelcích a jezdcích. Hráči, označovaní jako „bílý“ a „černý“ podle barvy kamenů, kterými hrají, střídavě provádějí tahy, tedy přesuny kamenů po šachovnici. Cílem hry je mat, takové napadení soupeřova krále, které nelze odvrátit.

Šachy neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. Během staletí vznikala rozsáhlá šachová teorie, která má dnes charakter vědy. Šachy jsou jednou z nejpopulárnějších her světa a hrají je miliony lidí.

Hry lze vyzvednout proti záloze 1 500,- Kč v Brně, nebo ho kamkoli poslat. Hry jsou sbaleny tak, aby šly poslat i vrátit Zásilkovnou.

Naše šachy:  šachovnice  90x90cm na stolku; výška figur 11 - 20cm ; výška stolku 45cm

cena zapůjčení 600,- Kč vč. DPH 21 %
na dobu max. 3 pracovní dny, záloha 1 500,- Kč

Na Vaši akci Vám rádi dodáme Šachy se i s instruktorem.

 

        Na cokoli se ptejte, volejte, pište...
        tel. +420 608 430 446
        emai: info@event333.cz