Velké Šachy

Kód: 407
Neohodnoceno
2 990 Kč
Součást akcí

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šachy neboli šach (z perského šáh, panovník) jsou desková hra pro dva hráče v dnešní soutěžní podobě zároveň považovaná i za odvětví sportu. Moderní forma vznikla v 15. století v jižní Evropě úpravou perské šachové hry šatrandž, následníka staré indické hry čaturanga. Šachy se hrají na šachovnici, čtvercové desce rozdělené na 8×8 polí střídavě černých a bílých. Na ní má každý hráč na počátku hry celkem šestnáct kamenů, osm pěšců a osm figur pěti druhů: krále, dámu, po dvou věžích, střelcích a jezdcích. Hráči, označovaní jako „bílý“ a „černý“ podle barvy kamenů, kterými hrají, střídavě provádějí tahy, tedy přesuny kamenů po šachovnici. Cílem hry je mat, takové napadení soupeřova krále, které nelze odvrátit.

Šachy neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. Během staletí vznikala rozsáhlá šachová teorie, která má dnes charakter vědy. Šachy jsou jednou z nejpopulárnějších her světa a hrají je miliony lidí.

naše šachy:  šachovnice  90x90cm na stolku; výška figur 11 - 20cm ; výška stolku 45cm. Většinou to dopadne tak, že dva hrají, ale další účastníci akce radí, dívají se...baví se.

rozsah dodávky:
instalace šachovnice až 6h činnosti s klienty, vč. instruktora, pojištění, 1 stanoviště

potřebný prostor k realizaci: 
místo venku nebo uvnitř

potřebný čas k instalaci:
Cca 3min. 

potřebný čas k realizaci:
cca 20min / skupina    

možný počet účastníků:
2 - 50

Tip:
Šachy je možno využít i v interiéru.
Odkaz na další zahradní hry

možné přínosy: 
Zábava, seznámení, sblížení, poznání jeden druhého, sjednocení týmů, zlepšení komunikace, spolupráce, podpora znalosti značky, podpora znalosti produktů,  podpora dynamiky týmu, podpora kreativity, podpora společného řešení problémů 

cena tohoto programu  je od 2 990,- Kč vč. DPH 21 %
cena bude upřesněna po zadaní parametrů, instruktor může dozorovat i více stanovišť, záleží na možnostech a zadání

Možné je i jen zapůjčení šachů, bez instruktora.

 

        Na cokoli se ptejte, volejte, pište...
        tel. +420 608 430 446
        emai: info@event333.cz